Ümraniye’deki rent a car firmalarından farkımız

Rent A Car Nedir?

            Araç kiralama sektörü bir aracın belirli sürelerde (gün, hafta, ay) sahibinden başka kimselere kullanım hakkının devredilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Araç kiralama şirketleri genellikle hava limanı, otogarlar ve şehrin kalabalık bölgelerinde bulunurlar.

 Rent A Car Tarihçesi

            İlk olarak bilinen en eski oto kiralama 1904 yılına denk düşüyor. Bir Alman firması olan Sixt ise 1912 yılında üç adet aracıyla birlikte kuruldu. O yıllardan sonra bütün dünyada hakim olan savaşlar yüzünden bu sektör duraklama yaşadı. Ancak 2. Dünya Savaşından sonra seyahatler arttı insanların görme gezme isteği arttı ve oto kiralama sektörü tekrardan canlandı.

 Ümraniye Rent a car

            İstanbul’un güzide semtlerinden biri olan Ümraniye, 650.000 kişilik nüfusuyla İstanbul’un Anadolu yakası bölümünde bulunmaktadır. Ümraniye araç kiralama konusunda birçok yol kat etmiştir. Ümraniye araç kiralama sektörü açısından İstanbul’un doğu yakasında aktif bir rol oynamaktadır.

 Ümraniye rent a car piyasasında araçları uzun süreli olarak ya da kısa süreli olarak kiralayabilirsiniz.

 Büyük firmalar uzun vadeli kiralama seçeneği üzerinde bol bol durmak isterler çünkü uzun vadeli kiralama hem daha ucuz olacaktır hem de araç satın alma yükü şirketin omuzlarına binmeyecektir.

 Çalışan araçlar aynı zamanda kendi kiralama ücretini de ödemeye başlayarak şirkete birçok yönden kar sağlayacaktır. Ümraniye rent a car açısından yukarıda bahsettiğimiz gibi yoğun nüfuslu bir bölge olduğu için cazip bir bölgedir.

 Kiralama Koşulları

            Araç kiralama pratik bir yöntem olsa da önemli hususları vardır. Araç kiralama işi risk taşıyan bir iştir, başka bir şahısın malı ile trafikte boy göstermek birçok kaza riskini göze almak demektir. Bu sebepten araç kiralama şirketleri bu riskleri ortadan kaldırmak istemektedirler. Hem mallarını hem ticaretlerini korumak gerektiğinde müşterinin de mağdur olmamasını da sağlamak zorundadırlar.

ümraniye rent a car

            Araç kiralama koşulları ülkelerde şehirlerde hatta firmalarda bile farklılık göstermektedir. Araç alındığı gibi teslim edilmelidir. Mesafe limitleri aşılmamalı, depoları dolu olarak teslim edilmelidir. Birçok firma ehliyeti olmasına rağmen yaşı küçük olduğu için araç kiralamayı kabul etmezler. Hatta yaşı büyük olmasına rağmen ehliyet süresi bile bazı durumlarda belirleyici olmaktadır. Bazı firmalar 25 yaşından küçük müşterilerine daha yüksek ücret tarifesi uygulamaktadırlar. Araçta bir olumsuzluk yaşanması durumunda ve ya trafik cezası kesilmesi durumdan bunlar da müşteriye yansıtılmaktadır. Ayrıca bazı firmalar nakit olarak yüksek bir depozito talep edebiliyorlar.

 Ümraniye de bazı kiralık araç fiyatları

 Ümraniye de bulunan bazı şirketlerin uyguladığı fiyat tarifelerine aşağıda yer verilmiştir.

 Orta Sınıf Araçlar;

 Renault Clio 4 Icon Dizel 1.5 DCI günlük 145 tl den başlayan fiyatlarla

 Renault Megane 4 Touch Dizel 1.5 DCI günlük 165 tl den başlayan fiyatlarla

 Opel Astra Desing Dizel 1.6 CDTI günlük 160 tl den başlayan fiyatlarla

 Ford Focus Sedan 1.5 TDCI günlük 160 tl den başlayan fiyatlarla

 Renault Kadjar Icon 1.5 DCI günlük 230 tl den başlayan fiyatlarla

 Renault Talisman Touch 1.5 DCI günlük 240 tl den başlayan fiyatlarla